• Свеж
Дипломирал Цилиндар, 50мл - Класа Б Толеранција од ±1.00 ml - Хексагонална База - Сина Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

Дипломирал Цилиндар, 50мл - Класа Б Толеранција од ±1.00 ml - Хексагонална База - Сина Graduations - Borosilicate

Buyers rating:
DEN 275.76

Од стока

ИНДУСТРИСКИ КВАЛИТЕТ | 50мл дипломирал мерење на цилиндар направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 glass.CLASS Б ТОЛЕРАНЦИЈА | Класа Б толеранција од ±1.00 ml, како по DIN EN ISO 4788 стандард.СИНА GRADUATIONS | Лесно може да се прочитаат, сина печатени graduations и спецификации. 1ml Поделби.Калибриран да содржи.ХЕКСАГОНАЛНА БАЗА | Цилиндар карактеристики на хексагонална база за максимална стабилност и spout за лесно да ги фрлаат.ОДЛИЧНО ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ ЛАБОРАТОРИИ, УЧИЛНИЦИ & ДОМАЌИНСТВО | Супериорен хемиски издржливост и топлина толеранција.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне