• Свеж
елита DECORIO Пакување од 100-Избрани-различно обоени долго Bindis Челото Tika Лице Накит

елита DECORIO Пакување од 100-Избрани-различно обоени долго Bindis Челото Tika Лице Накит

Buyers rating:
DEN 1079.76

Од стока

Избрани различно обоени долго Bindis Челото Tika Лице Накит - Пакување од 100. Секоја Лента има барем 7 - 12 Bindis.Големина на Bindis : 5 mm - 1" долго.Само лепило и еднократно.Може да се користат за челото декорација /Матурска Партија.Bindi придаваат големо значење на ова украсни белег на челото помеѓу две веѓите.На bindi е веројатно повеќето визуелно фасцинантни на сите форми на тело декорација.Сите камења се применува само како налепница и може да се користи неколку пати, откако лепак има секнува тие може повторно да биде употребен користење eyelash лепак.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне