• Свеж
EuisdanAA Нафта Печат, ТЦ 30мм x 48mm x 7mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската Вратило Оска, Црна Пакување од 1(Sello де aceite, ТЦ 30 mm x 48 mm x 7 mm Cubierta де caucho ?

EuisdanAA Нафта Печат, ТЦ 30мм x 48mm x 7mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската

Buyers rating:
DEN 263.76

Од стока

[Предност] - Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Тоа е широко се користат во производството на запечатување производи, но тоа не е погоден за фосфат серија хидраулични масла и опрема масла со екстремни адитиви.[Метрички Големина] - 48mm надворешен Дијаметар, Внатрешен Дијаметар 30мм, 7mm Ширина.Оваа вратило нафта печат има durometer на 70.3 bar Description во Spanish Sello де aceite, ТЦ 30 mm x 48 mm x 7 mm Cubierta де caucho де nitrilo де doble labio един resorte став eje де eje automotriz, paquete de 1 unidad, боја гора[Tamaño métrico] : 48 мм де diámetro надворешноста, 30 мм де diámetro внатрешни работи, 7 мм де ancho[Buna-N] - Caucho де nitrilo butadieno estándar 70 A един он rango де temperatura де -4 ℉ (-20 ° C) една 212 ℉ (100 ° C)[Ventaja] - Буена resistencia a muchos aceites де petróleo, grasas, fluidos hidráulicos, алкохол, aceite минерални y grasa[Aplicación] - Ampliamente utilizado en bombas де aceite, cigüeñales de automóviles y motocicletas, árboles де levas, diferenciales, motores, semiejes, sellos де cojinetes де ruedas delanteras y traseras y mucho más[NOTA] - Confirme ел tamaño y el материјал requeridos antes де ла compra y colóquelo en el lugar correcto.Buna N или Нитрилна има добри механички својства кога ќе се спореди со други elastomers и висока отпорност на абење.Euisdan AA Нафта Печат, ТЦ 30мм x 48mm x 7mm Нитрилна Гума Покрие Двојно Усна со Пролетта за Автомобилската Вратило Оска, Црна Пакет на 1 Description : За употреба кај широк температура се движат од -22 степени F (-30 степени C) да 212 степени F (100 степени C).Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Спецификации : Внатрешен Дијаметар : 30мм / 1. [Buna-N] - Стандард 70 A Нитрилна Butadiene Гума со температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C).28-inch Material : Нитрилна Гума Маска, Челик Spring Working Температура Опсег : -22 степени F за да 212 степени FPressure : 0.2-inch Outer Дијаметар : 48mm / 1. [Примена] - Широко се користат во нафта пумпи, автомобили & мото crankshafts, camshafts, заработувачката, мотори, оска шахти, пред & задните тркала имајќи печат и многу повеќе([Aplicación] - Ampliamente utilizado en bombas де aceite, cigüeñales de automóviles y motocicletas, árboles де levas, diferenciales, motores, semiejes, sellos де cojinetes де ruedas delanteras y traseras y mucho más.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне