• Свеж
MWEIMA Лабораторија Скала 0.01 g Аналитички Електронски Рамнотежа,Дигитални Лабораторија Скала,од не ' Рѓосувачки Челик Послужавник,Накит Кујна Научна Лабораторија Ск?

MWEIMA Лабораторија Скала 0.01 g Аналитички Електронски Рамнотежа,Дигитални Лабораторија Скала,од не ' Рѓосувачки

Buyers rating:
DEN 2037.60

Од стока

【Висока Чувствителност】Користење на висока стабилност сензори,еден чип microcomputers и интелигентни салда,тоа може да се реши лази и линеарноста проблемите предизвикани од страна на отпор вирус сензори,која обезбеди точни резултати од мерење. 【Точни мерења】Изградена-во голема осетливост на сензорот за близина,на лабораторија скала може да брзо и точно да се добијат резултати со точност од 0.01 g.На прилагодливи нозе и хоризонтална меур дизајн може да се измери точноста во различни употреба средини. 【LCD дисплеј】LCD дисплеј со сино осветлување јасно може да се прочита резултатите под било поставување на светлината,на скалата исто така опремен со ниско ниво на батеријата и преоптоварување индикации. 【Мулти-функција】На електронска лабораторија рамнотежа има 14 видови на единица за конверзија (g,kg,кт,оз,ozt,lb,dwt,%,tol,мм,компјутери,кал,tare/нула). 【Апликација】Овој аналитички рамнотежа е широко се користат во индустријата,земјоделието,трговијата,училишта,лаборатории,научни истражувања,итн.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Електронски Balance Plug : ЕУ,US(Изборен)Напон : 100-240 VUnit Конверзија : грам(g),карактер(карактер),унца(унци),килограми(кг)е Применливо Температура : 5-35 Applicable Блага : 50%-85%Тежина : Околу.2046g/72.2 оз Батерија : Надворешно напојување или DC9 V батерија (Не се вклучени)Пакет Листа : 1 x Instruction Manual1 x Electronic Balance1 x Charger1 x Железо Frame1 x Pan2 x Screws1 x Хексадецимален Возачот.

Карактеристиките

Condition:
100%Brand New
Item Type:
Electronic Balance
Plug:
EU,US(Optional)
Voltage:
100-240V
Unit Conversion:
gram(g),carat(carat),ounce(ounces),pounds(lbs)
Applicable Temperature:
5-35
Applicable Mild:
50%-85%
Weight:
Approx.2046g/72.2oz Battery
Package List:
1 xInstruction Manual :
1 xElectronic Balance :
1 x Charger :
1 x Iron Frame :
1 xPan :
2 x Screws :
1 x Hex Driver :

Вака можеби ќе ви се допадне