• Свеж
10-Amp Автомобил Батерија Полнач, YOMAACAR 7-Stage12V 24V Smart Целосно Автоматски Батерија Полнач за Батеријата Одржувачот со Температурна Компензација за Автомобил, Мотоцикл К?

10-Amp Автомобил Батерија Полнач, YOMAACAR 7-Stage12V 24V Smart Целосно Автоматски Батерија Полнач за Батеријата

Buyers rating:
DEN 1741.44

Од стока

Брзо - 12 V/10 A и 24 V/5 A 7-фаза брзо полначи информации за батеријата на полнење брзина е многу побрзо отколку 8 A или 5 A автоматско полначи.Пакетот вклучува : 1 X Автомобил Батерија Полнач. Откривање на состојбата на батеријата пред полнењето, клип излез алигатор клипови на двата краеви на батеријата, читаат позитивни и црна негативни, со LCD дисплеј податоци (6 S self-тест по моќ-на, температура и напон циклус се прикажат по 6 S, температура на екранот пред себе-тест), Овој чекор мора да се осигура дека НАИЗМЕНИЧНА струја не е поврзан, и само на НАИЗМЕНИЧНА струја е исклучен да работат.Меморија - производот модел има некоја мемориска функција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне