• Свеж
Utoolmart Forstner Вежба Битови 30мм, Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија Настроената, Дрво Зглоб Дупка Дупчење Досадни Малку Машина Сива 1pcs

Utoolmart Forstner Вежба Битови 30мм, Волфрам Карбид Дрво Дупка Видов дупчалка со спирална бургија Настроената,

Buyers rating:
DEN 162.96

Од стока

【Спецификации】- дијаметар на Дупчење : 30мм / 1.18-инчен; Вкупна должина : 80mm / 3.15-инчен; месо тело со дијаметар : 8mm / 0.31-инчен.Круг месо тело, ја зацементира карбид машина и висок квалитет на јаглерод структурни челик (45# челик) и телото. 【Карактеристики】- Волфрам карбид сечење совет со посебна термичка обработка за остри сечење на работ, висока цврстина, не-burrs и издржливи употреба.Лак крива дизајн главата за лесно чип-отстранување, поефикасно перфорација. 【Апликации】- Може да се користи за дупчење дупки на дрво и производи од пластични маси, мебел, вратата зглоб.Се користи за сечење на дрво, иверица, цврсто дрво одбор, МДФ, пластика, fiberglass итн.Forstner вежба малку е за обичните цел. 【Примена Опсег】- Погоден за клупата вежба, вертикална машина за дупчење, рачни и електрични вежба, влијание вежба, CNC машина резба и други вежба притиснете. 【Топло Совети】- не Може да се користи за сечење на метал дупки.Пред дупчење, бидете сигурни дека нема нокти или други метални предмети во дрво за да се избегне предизвикување штета на forstner вежба битови.Големина : 30мм.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне