• Свеж
3 Парчиња Маст Ломотене Екран Мрежа, 9.8 Инчен, 11.5 Инчен и 13 Инчен, од не ' Рѓосувачки Челик Пан Ломотене Guard Маснотии Guard Штит за Кујна Тава за Готвење Резерви (Црна)

3 Парчиња Маст Ломотене Екран Мрежа, 9.8 Инчен, 11.5 Инчен и 13 Инчен, од не ' Рѓосувачки Челик Пан Ломотене

Buyers rating:
DEN 431.76

Од стока

Она што ќе добиете : ќе добиете 3 парчиња на ломотене екран meshes во различни големини, секоја големина за 1 парче, доволно избор и доволни количини за задоволување на вашите секојдневна употреба и замената, погоден за широк спектар на грнци, skillets и тави, добра кујна додаток во вашиот живот.Факултативна големини да се избере : овие нерѓосувачки челик пан ломотене чувари доаѓаат со 3 различни големини во дијаметар, имено, 25 см/ 9.8 инчи, 29 см/ 11.5 инчи и 33 cm/ 13 инчи, кои можат да одговараат на разни големина тави, ви донесе многу погодности за употреба во кујната.Топлина отпорен материјал : овие ломотене екранот е направен од нерѓосувачки челик и PP пластика, трајни и фирмата да се користи, може да го издржат висока температура без деформација, здрав пластична рачка која ви овозможува да ги чувате на безбедно растојание од топли предмети и да се избегне непотребно изгореници.Разноврсна прилики : нерѓосувачки челик мрежа guard е цврсто вткаена да го блокира масло ломотене додека сеуште овозможувајќи за пареа за да излезете, држи масло, масти, путер, мирис, и остатоците од храна во тава, да ви помогне да се одржува чиста stovetop и кујнски ѕид; алатката може да се служи како цедилка, steamer, па дури и решетката за ладење, ќе ја олесни својата храна подготовка на процесот за време на различните фази на готвење, вие само да седат назад и да уживате во храната со вашето семејство побрзо отколку пред тоа.Лесен за чистење : на ломотене екран мрежа е лесно да се чисти, што само исплакнете мрежа екран со млаз вода од вашиот раце или да се стави во машина за миење на садови за да се ослободат вашите раце, тоа ќе биде се чисти веднаш.Боја : Црна.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне