• Свеж
Мајка-Во-Закон е Kimchi Ферментирани Чиле Паста, 10 Унца

Мајка-Во-Закон е Kimchi Ферментирани Чиле Паста, 10 Унца

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

Направени со користење на времето чест традиционалните методи.Без висока фруктоза засладувачи или msg.Добро за вашето варењето на храната.Мајка-во-закон е Kimchi [MILKimchi] произлезе од трудот на љубовта споделување вкусни, artisanal kimchi.Како страствен храна и вино љубовник, основачот, Lauryn Чун, бил инспириран да се рекреираат на истиот kimchi од нејзината мајка е омилениот ресторан во Калифорнија.Оригиналот, "Куќа Стил" MILKimchi рецепт поздрави од 22-годишниот ресторан, Jang Mo Gip [преведува во мајка-во-закон куќа], основана во 1989 година од страна на Lauryn е мајка, во Градина Grove, Калифорнија.Природна ферментација, го прави здрава пробиотик храна која е добра за вашиот варењето на храната.Gochujang е најпопуларниот провизии главен во Кореја.Користете го како што би домати ставете во готвење, сосови, сосови или сендвич шири за зачинета umami вкусови.Достапен во 4 вкусови : Gochujang ферментирани Чиле Паста Концентрирани (Оригиналниот) : Потпис Gochu (Чиле) Jang (ферментиран paste) направени со користење на времето чест традиционалните методи без висока фруктоза засладувачи или msg.Gochujang ферментирани Чиле+ Tangy 01 : Tangy вкус комбинација на оцет (изб) и ферментиран Чиле паста (gochujang) е ака Чо-gochujang.Tangy сусам вкусови се направи оваа совршена сос со ракчиња коктели, calamari, француски помфрит и топли кучиња.Gochujang ферментирани Чиле+ Сусам 02 : Богата, налудничав сос зема центарот на вниманието, со комбинација од сусам, кикирики и ферментиран Чиле паста.Gochujang ферментирани Чиле + Лук 03 : Овој класичен сос од лук, ѓумбир и ферментиран Чиле паста е комплекс со слоевит, бавни зачин.Вкусни за сè.Овие производи содржат глутен.Произведени во објект што се процеси млеко, морски плодови, соја, ореви.Мајка Во Законот Kimchi Gochujang ферментирани Чиле Паста, Концентрирани, 10 Мл.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

CAULIPOWER Карфиол Пица Crusts (4 Парчиња)
  • Свеж
Се проценува:

CAULIPOWER Карфиол Пица Crusts (4 Парчиња)

4 пакети со 2 карфиол пица crusts по пакет за вкупно 8 CAULIPOWER Пица Crusts.Без вештачки бои, вкусови, или конзерван�

DEN 1198.80
Frela Хлебните Чипови, Jalapeno, 28 Оз
  • Свеж
Се проценува:

Frela Хлебните Чипови, Jalapeno, 28 Оз

СИТЕ ПРИРОДНИ ЧИПОВИ : 100% природни, исечени хлебните чипови варен во палмово масло и dusted во морска сол за

DEN 746.40