• Свеж
К&F Концептот 72mm ND8 Филтер Леќа и CPL Кружни Поларизирана Филтер 2 во 1 за камерата Леќи на Камерата со 28 Мулти-Слој Облоги, Hydrophobic, Отпорен на Гребење

К&F Концептот 72mm ND8 Филтер Леќа и CPL Кружни Поларизирана Филтер 2 во 1 за камерата Леќи на Камерата со

Buyers rating:
DEN 887.76

Од стока

【ND & CPL Филтер 2 во 1】Еден филтер има ND 8 и CPL филтер карактеристики, nd филтер може да се намалува светлината влегува во објективот , проширување на експозиција, cpl филтер може да го подобри боја и контраст на сино небо, eleminate блескавите дојде од неметални површината. 【Ултра Тенок Рамка】 филтерот рамка е само 5.Ротирање на CPL филтер на вашиот објектив може да направи драматични промени на едноставна слика.Бројот секогаш е проследен и со "ф" (дијаметар) симбол.Кружни polarizer филтерот може да се потемни небо, управување со рефлексии, и сузбивање отсјај од водни тела.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне