• Свеж
CROMIFY Вакуум Sealer Кеси, 3 Pack 8 x 192 Ролс за Храна Saver, Печат Оброк, Sous врски, за да обезбедат, Чување на Храната, BPA Free и Тешки, Комерцијални Одделение Храна Sealer Кеси

CROMIFY Вакуум Sealer Кеси, 3 Pack 8 x 192 Ролс за Храна Saver, Печат Оброк, Sous врски, за да обезбедат, Чување

Buyers rating:
DEN 302.16

Од стока

Работи со Сите Видови на Вакуум Sealers : Овие вакуум sealer ролни и се наменети за поврзување со сите вакуум sealer машини.Храна Одделение за Безбедност : BPA-free материјал е обезбедена и совршен за складирање на храна.Погоден за микробранови печка, кабинет, фрижидер или замрзнувач складирање, во прилог на вриење и sous-врски, за да обезбедат готвење.Овие прехранбени sealer правосмукалки работат и за различни цели за да се намали храна отпад и да управуваат со нив разумно.Широк Спектар на Употреба : Чувајте исхрана и свежина, за продолжување на рокот на траење на зеленчук, овошје, морски плодови, ребра, грав и месо.Cromify вакуум печат кеси, вакуум печат ролни, и контејнери кои се дизајнирани да работат заедно со сите видови на вакуум sealers да се задржи свежа храна, елиминирање на отпад, и да заштедите пари.Намалување на торба за должината сакате и да се стави храна внатре, вметнете го крајот на отворањето во вакуум sealer машина, а потоа машината ќе го извлече вишокот на воздух.Блок кислород и влага, го Задржува Вкус Подолго;елиминира замрзнувач горат и дехидрација да се задржи вашата храна новак, сочни и вкусна.Cromify вакуум sealer кеси се подобри опции за вас!. (бидете сигурни дека отстранување на сите воздухот пред создавање херметички печат).Cromify Вакуум Sealer Кеси се протега на рокот на траење на вашата храна и до 5 -6 пати подолго отколку традиционалните методи на чување, кои, пак, се намалува отпадот и намалување на одредување на трошоците.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне