• Свеж
Meister Гел Полно Лице Обука Главата Guard за ММА, Бокс & Muay Тајландски

Meister Гел Полно Лице Обука Главата Guard за ММА, Бокс & Muay Тајландски

Buyers rating:
DEN 1199.76

Од стока

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Незаменлива Одговара, Удобност и Заштита во Главата Гарда.Мулти-слоевит Гел-спроведува баласт за максимална отпорност.Полно лице засилен баласт на челото, образите, ушите и брадата.Сите премиум полно зрно кожа изгради - повеќето удобно капа на пазарот.Супер удобен задниот влез овозможува лесен on/off - Двојно кука и јамка затворање го прави прилагодување на вклопуваат лесно.На Meister Гел Полно Лице Обука Главата Guard е дизајниран за елитните спортисти : Максимална Заштита, Супер Удобно и Дизајниран да се Вклопуваат Беспрекорно.Изграден целосно од редовни full-жито cowhide кожа, оваа глава стража, исто така, е изграден да трае.Густата мулти-слоевит гел-спроведува соочи се чувствува еластична и удобно на кожата, но е отпорен на удари и перници влијание.На челото, образите, ушите и брадата се изградени со целосна соочи и се идеално позициониран.На задната страна на покривки, две големи кука и јамка затворање овозможи лесно прилагодување на фина мелодија вашиот одговара.Оваа задниот влез на затворањето, исто така, го прави ставање на опрема и преземање на тоа исклучување на супер лесно.Надградба на повеќето удобно капа на пазарот и да ги преземат на вашиот обука на следното ниво!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне