• Свеж
Малку Зачин На Пазарот, Tandoori Masala, Органски Индискиот Зачин Мешавина

Малку Зачин На Пазарот, Tandoori Masala, Органски Индискиот Зачин Мешавина

Buyers rating:
DEN 306.00

Од стока

Изработени со највисок квалитет на органски и fairtrade зачини.Рачно изработени во мали серии за врв свежина.Без сол, адитиви или бои. 1/4 фунти во двојно ѕидови resealable торбичка.Ултра Автентични.Бидете автентични tandoori пилешко или тофу дома со овој органски Индискиот masala.Ние користиме високо квалитетни масти и прескокнете на бои и додатоци да се направи оваа вкусна комбинација.Органски Состојки : пиперка, coriander, ким,cayenne, масло од цимет, црн Пипер, тилчец, cardamom, ѓумбир, лук, куркума.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне