• Свеж
uxcell CF12 Cam Следбеник KR30 Игли Валчести Лого, 30мм Валјак со Дијаметар, 14mm Ролери Ширина, М12 Стандард Студ 2 парчиња

uxcell CF12 Cam Следбеник KR30 Игли Валчести Лого, 30мм Валјак со Дијаметар, 14mm Ролери Ширина, М12 Стандард

Buyers rating:
DEN 278.16

Од стока

CF12 (KR30) (Ролери Кол. : 30мм; Ролери Ширина : 14mm; Студ Дијаметар : 12mm; Конец Големина : M12x1.5mm).Кам следбеник со игла ролки поддржува висока статички и динамички товари во кам - и песна-тип апликации.Направени од високо ригидност имајќи челик, многу издржливи и подолг работен век.Цврсто запечатени.Спречување на влез на странски прашања како прашина, ова ќе се прошири на животот на игли валчести имајќи.Тоа е особено погоден за случаи кога радијална простор е ограничена.Опис : Од кам следбеник, исто така познат како песна следбеник, е специјализиран тип на ролери или игла имајќи дизајнирани да ги следат камери лобус профили. -На дебели ѕидови надворешниот прстен овозможува висок радијална товари, додека намалување на нарушување и свиткување стресови.-На студ тип следбеник заменува со користење на стандардни лого и гром.Тие се полесно да ги користите и, исто така може да се справи со поголема носивост.-Кам следбеници лежишта имаат висока цврстина и точност како следбеник лагери за кам механизам и права линија на движење, и тие се користи во широк спектар на области како што се алатни машини, индустриски роботи, електронски делови машини.-Кам следбеници се користи како водич ролери за брегасти механизми или линеарно движење.Спецификација: Модел : CF12 (KR30)Имајќи Материјал : GCr15 Steel Cage Материјал : Блага Steel Roller Дијаметар : 30mm Roller Ширина : 14mm Stud Дијаметар : 12mm Stud Должина : 25mm Thread Големина : M12x1.5mm Thread Должина : 13mm Overall Должина (Макс.) : 40.2 mm Dynamic на Оптоварување (Cr) : 0.59 k NStatic на Оптоварување (Кор) : 0.45 k NLimited Брзина : 14000 вртежи во минута.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне