• Свеж
KEENHEALTH Породилно Стомак Бенд за Долниот дел на Грбот Поддршка, Бременост Стомак Поддршка на Бендот, Породилно Појас за Бремени Жени, Бременоста Појас за Стомак Подд?

KEENHEALTH Породилно Стомак Бенд за Долниот дел на Грбот Поддршка, Бременост Стомак Поддршка на Бендот, Породилно

Buyers rating:
DEN 383.28

Од стока

Место на поддршка за подлога во центар и како ниско на стомакот како е можно.На поддршка за подлога е направен од дише и влага-wicking материјал.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Големина L одговара до речиси 50 инчи и исто така е погоден за плус големини.Додека затегнување на ременот вашата желба, бидете сигурни дека стомакот бенд е тесна доволно да се даде поддршка и нежна компресија, но не премногу тесни како да се отсечени циркулација.Наместо тоа, користете стомакот бенд додека пешачите, прави домаќинството или вршење нежно вежби.Бидете сигурни дека брановидна страна е насочен нагоре и заоблени страна надолу.Бидете сигурни дека бендот се чувствува тесни доволно за поддршка, но не и тесни доволно да се рестриктивни.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Големина M вклопува до 44,3 инчи. ✅ Достапен во две прилагодливи големина — Една големина не ги собере сите.Не дури и ти!Ткаенината е мека, дише, влага-wicking, и лесни за најдобрите удобност.Замолете некој да ви помогне, ако е потребно.Стави на породилно појас во 3 лесни чекори : .Обезбедување на двата краја заедно со Лепенка.Место на поддршка за подлога во центар и како ниско на стомакот како е можно.Промените во вашето тело за време на бременоста може да биде физички да се бара.By давање нежна компресија и дистрибуција на тежината на вашето бебе се судрат рамномерно, тоа ви дава поддршка сте во потрага за.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Како бебето расте, вашиот стомак се проширува и дополнителна тежина врши притисок на мускулите на вашиот долниот дел на грбот, колковите, препоните и abdominals.Додека затегнување на ременот вашата желба, бидете сигурни дека стомакот бенд е тесна доволно да се даде поддршка и нежна компресија, но не премногу тесни како да се отсечени циркулација.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне