• Свеж
Nobsound Малку Мечка MC102 Мини 2(1)-во-1(2)-Од 3.5 mm Стерео Аудио Префрлите Аудио Switcher Пасивен Звучник приклучок за Слушалки Прирачник Селектор Splitter Кутија Аудио Споделување (

Nobsound Малку Мечка MC102 Мини 2(1)-во-1(2)-Од 3.5 mm Стерео Аудио Префрлите Аудио Switcher Пасивен Звучник

Buyers rating:
DEN 527.76

Од стока

2(1)-ВО-1(2)-ОД 3,5 мм Аудио селектор наменета за клиенти има неколку аудио извори и излези.Како да го користите : ① се поврзете две аудио извори (како што се CD player / компјутер) да/Б пристаништа и една аудио излез (како активни звучници) ВО/ОД пристаништето; ② поврзете еден audio source ВО/ОД пристаништето и две аудио излези да/Б порта.Главни функции : ① одберете аудио влез помеѓу A и B со/Б siwtcher и да се добие еден излез; ② одберете аудио излез помеѓу A и B да се добие еден текст.Контрола на јачина на звук; на Една копче за да го исклучите; Супер мали димензии; Пасивен уред; да Нема моќ е потребно; Нема да влијае на квалитетот на звукот.Новата верзија донесува прилагодено potentiometers и изолација модули, кои може да се поправи е можно прилагодување јачина на звук и позадинските звуци.Ние исто така да додадете нов 3,5 мм порта помеѓу Жешка Swap (нема потреба да го рестартирате уреди).На ПОМОШЕН порта помеѓу & Б се додава според некои клиенти потреби.Но спротивноста ПОМОШЕН порта има приоритет.A/B прекинувач може да погодно одберете го уредот што сакате да ја користите како аудио влез или излез.Mute копче за да го исклучите уредот со само еден притиснете.Мазна контрола на јачина на звук knob.Супер мини големината и светлината wight.Лесно можат да бидат поставени на вашиот десктоп или да биде прикачена на вашиот аудио уреди.Интерфејси : 3*3,5 мм ПОМОШЕН џек.Тежина : 100g / 0.22 lb.Димензии (L*W*H) : 82*55*20mm / 3.23*2.17*0.79 во. 1 * јачина knob. 1 * A/B селектор. 1 * mute копчето.Интерфејси : 3*3,5 мм ПОМОШЕН jack Weight : 100g / 0.22 lb Dimensions (L*W*H) : 82*55*20mm / 3.23*2.17*0.79 во. 1 * јачина knob1 * A/B selector1 * mute копчето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне