• Свеж
SKERYBD Дигитални Месо Термометар за Готвење, Инстант Прочитајте Храна Термометри за Кујна Бразилецот со Сонда, IP67 Водоотпорен(Црна)

SKERYBD Дигитални Месо Термометар за Готвење, Инстант Прочитајте Храна Термометри за Кујна Бразилецот со Сонда,

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

БРЗО ЧИТАЊЕ И ТОЧНИ ТЕРМОМЕТАР : инстант прочитајте термометар мерки температура во 2-3 секунди, и е точна до +/-1 степени со широк спектар на -58℉-572℉.Нема потреба да чекаме во близина на топла плоча скара и СКАРА.Направи совршено варено говедско месо, пилешко, свинско, риба, јагнешко, турција секое време!.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Едноставно внесете сонда во храна или течност за да добиете темп.Овој дигитален храна термометар е лесно да се носат и продавница.10 минути авто-исклучи функција се протега на батеријата (Батеријата Вклучена).IP67 ВОДООТПОРЕН : На стек термометар може да се мијат со млаз вода и да се користат за млеко,бонбони,homebrew,чај,дури и врело масло. 180° РОТАЦИЈА СОНДА : 4.5" супер долго храна одделение од нерѓосувачки челик сонда за да се открие основната температура на месото.Нема повеќе раце " палењето.ГАРАНЦИЈА : 1 Месец Замена и 3 Години Гаранција е обезбедена за кујна термометар.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне