• Свеж
SweetLeaf Stevia Засладувач, Природни, 70 Count

SweetLeaf Stevia Засладувач, Природни, 70 Count

Buyers rating:
DEN 1207.20

Од стока

Природен засладувач се направени од stevia лист.Идеален за луѓе со дијабетес, или за оние кои бараат да управуваат со нивната тежина.Без калории или јаглехидрати, без вештачки состојки.Не-гликемиски одговор, без горчина или вкус.Не ГМО Проектот Потврдена.Нула Калории, нула јаглехидрати.Нула гликемиски, безбедна за дијабетичари.Мазна, свеж, сладок вкус, кошер.Извлечена со користење само на чиста вода.Нула Калории, нула јаглехидрати.Нула гликемиски, безбедна за дијабетичари.Мазна, свеж, сладок вкус, кошер.Извлечена со користење само на чиста вода.Stevia е мала зелена растителна со лисја кои се вкусни и освежувачки вкус, кој може да биде 30 пати послатка од шеќер во својата необработени форма.Stevia поддржува функцијата на панкреасот.Stevia екстракт нема да влијае врз нивоа на шеќер во крвта.Frutafit Инулин Влакна (FOS), функционална храна состојка, е благо слатка, ниско ниво на калории во прав, кој се наоѓа во цикорија, овошје и зеленчук.Frutafit Инулин Влакна (FOS) селективно негува пријателски бактерии (lactobacillus и bifidobacteria) во цревата, на тој начин зголемување на бројот на добрите бактерии кои повеќето ќе бидат во полза на телото gastointestinal функции.Frutafit Инулин Влакна (FOS) обезбедува моќен влакна ефект, но без потребните масовно обично се наоѓаат во други влакна производи.Всушност, само четири Stevia Plus Влакна пакетите содржат колку влакна како сад од цело зрно житарки.Истражувањата покажаа дека како овие корисни бактерии се зголеми тие да почнат да се обезбеди телото со многу од следниве бенефиции : ја Подобрува Регуларноста Чисти дебелото Црево, Помага да се Произведе Витамини Помага и го Зајакнува Имунолошкиот Систем ги Поддржува Здравјето на црниот Дроб Спречува прекумерен раст на Candida Albicans (квасец) им Помага на Контрола на Формирање на Слободни Радикали Не Влијае Негативно врз Крвниот Шеќер.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне