• Свеж
3 Парчиња Маст Ломотене Екран Мрежа, 9.8 Инчен, 11.5 Инчен и 13 Инчен, од не ' Рѓосувачки Челик Пан Ломотене Guard Маснотии Guard Штит за Кујна Тава за Готвење Материјали

3 Парчиња Маст Ломотене Екран Мрежа, 9.8 Инчен, 11.5 Инчен и 13 Инчен, од не ' Рѓосувачки Челик Пан Ломотене

Buyers rating:
DEN 335.76

Од стока

3 Големини за да изберете : Овие нерѓосувачки челик пан ломотене чувари доаѓаат со 3 различни големини во дијаметар, имено, 25 см/ 9. 3 Парчиња маст ломотене екран мрежа, 9.Разноврсна прилики : нерѓосувачки челик мрежа guard е цврсто вткаена да го блокира масло ломотене додека сеуште овозможувајќи за пареа за да излезете, држи масло, масти, путер, мирис, и остатоците од храна во тава, да ви помогне да се одржува чиста stovetop и кујнски ѕид; алатката може да се служи како цедилка, steamer, па дури и решетката за ладење, ќе ја олесни својата храна подготовка на процесот за време на различните фази на готвење, вие само да седат назад и да уживате во храната со вашето семејство побрзо отколку пред тоа.5 инчен и 13 инчен, од не ' рѓосувачки челик пан ломотене guard маснотии guard штит за кујна тава за готвење материјали Карактеристики : Безбедно готвење и чистење на кујната : никој Не сака да го добие splattered или изгорени од врело масло или на други течности кога готвење, особено кога имате мали деца околу себе, оваа анти масло тавата маска може да се заштити вас и вашите најблиски, исто така блокира маснотии да ви помогне да се одржува чиста stovetop и кујнски ѕид, ќе ја олесни својата храна подготовка на процесот за време на различните фази на готвење и да направат вашиот живот полесно.Карактеристики : Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : сребро Големина : 9.Лесен за чистење : на ломотене екран мрежа е лесно да се чисти, што само исплакнете мрежа екран со млаз вода од вашиот раце или да се стави во машина за миење на садови за да се ослободат вашите раце, тоа ќе биде се чисти веднаш.5 инчи и 33 cm/ 13 инчи, кои можат да одговараат на разни големина тави, ви донесе многу погодности за употреба во кујната.8 инчи, 29 см/ 11.8 инчен, 11.Факултативна големини да се избере : овие нерѓосувачки челик пан ломотене чувари доаѓаат со 3 различни големини во дијаметар, имено, 25 см/ 9.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне