• Свеж
Mishimoto - MMLG-125-LOCKRD Алуминиум Заклучување Повлечи Ореви, М12 x 1.25, Црвена

Mishimoto - MMLG-125-LOCKRD Алуминиум Заклучување Повлечи Ореви, М12 x 1.25, Црвена

Buyers rating:
DEN 2040.00

Од стока

Одговара на возила опремени со М12 x 1.25 тркала studs.Материјал : 7075-T6 Алуминиум / Нишка Големина : М12 x 1.25 / Должина : 50mm.Исклучително лесен, секоја тежина од само 0.8 оз. / 22.68 g.Крајната затегнувачка цврстина : 74,000–78,000 psi.Надградба на обликување на вашето возило е екстериерот со сет на Mishimoto Алуминиум Заклучување Повлечи Ореви!Овие повлечи ореви се конструирани од еден дел на 7075-T6 авиони квалитет на алуминиум и се совршен додаток на двете акции и резервни тркала.Овие повлечи ореви тежина на само 0.8 оз. (22.68 g) секој и да се обезбеди лесен уште трајни алтернатива за вашите акции се повлечи ореви.Секој комплет содржи 16 стандард повлечи ореви, четири заклучување повлечи јатчесто овошје, и една клучна за отстранување.Овие повлечи ореви користат отворен дизајн со вкупна должина од 50mm, и knurled крајот за брзо инсталација.Mishimoto повлечи ореви се достапни за двете М12 x 1.25 и М12 x 1.5 тркала studs и доаѓаат во различни бои, вклучувајќи ги и црна, сина, сребрена, црвена, и нео хром.Како и со сите наши производи.обезбедување на супериорен квалитет на производот и изработка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне