• Свеж
Куче Темперамент Нема да се Повлече, Одење Милениче Подигнат со 2 Метални Прстени и да се Справи со Прилагодливи Рефлексивни Дише Оксфорд Мека Вест Лесна Контрола П

Куче Темперамент Нема да се Повлече, Одење Милениче Подигнат со 2 Метални Прстени и да се Справи со Прилагодливи

Buyers rating:
DEN 479.76

Од стока

【ЗА ПОДОБРА КОНТРОЛА】 мека рачка на задната страна е многу корисно да им помогне на воз и водич, и е исто така корисни кога треба да ги нагоре за да го промените насоки. 【Побезбедно Најлон webbing со рефлексивни материјал обезбедува добра видливост, кога ноќта работи; Дише мрежа поставата со мек сунѓер соочи плоча спречува куче повреди, даваат дополнителна удобност и заштита; Сега можете да одиме со целосна контрола врз движењата на вашиот кученце, без болка и стрес на нејзиниот врат.Совршен за да се земе кучиња за Дневни прошетки, Џогирање,Обука или Истражување Пешачење, Кампување.【Куче Подигнат Медиум】Одговара Градите Дебелина 18. Мала тежина, но цврсти доволно.Куче Подигнат дека се слатки, комфорни и издржливи.9"; Градите Дебелина : 14. Лесна прошетка.Ние во TUFF HOUND веруваат дека Кучињата се една од повеќето интелигентни животни, кои ги разбираат нас.6"; Градите Дебелина : 18. Лесно да се чисти, Машински Перат.5"; Градите Дебелина : 25.Карактеристики : .Мали Вратот Дебелина : 12. Рефлексивни и супер безбедно. 【НЕ се ПОВЛЕЧЕ ФУНКЦИЈА】 Со користење на D-прстен на предната страна на темперамент, вие сте во можност да го добиете вашето куче да се чува од влечење. 【ЛЕСНО ДА се НОСАТ】 4 брзо ослободување токи направи тоа лесно да се добие, на и надвор, НЕ треба да одат над вашето куче главата!Само ставете ја на неговото/нејзиното назад, се лизга рака преку, затворач на црна clasps, и готово!.2 инчен, ве молиме изберете големина врз основа на вашето куче е во градите дебелина од страна на мерење околу најголем дел од вашето куче е на градите, пред да ги купите (ако меѓу големини, изберете поголем големина и да бидат сигурни да се издвои 1 инч), препорачуваме за средни кучиња, како лабрадор, боксер, спасување куче, golden retriever, goldendoodle, ауси, бостон terrier, германски овчар, spaniel спрингер и повеќе. Кожата-пријателски, мека,cushioned,удобно и добро направени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне