• Свеж
YaeTek Моќ Обоени Мелница,Индустриски Мини Преносни Обоени Мелница Дијамант Стакло Уметност Мелење Алатка со Дијамант Мелница Битна (на 110V, 0.1 А 65W)

YaeTek Моќ Обоени Мелница,Индустриски Мини Преносни Обоени Мелница Дијамант Стакло Уметност Мелење Алатка со

Buyers rating:
DEN 2364.00

Од стока

Во внатрешноста на ротари во окното (со парична казна во окното на мелење главата) дијаметар : 0. Ако мелење тркала не можат да се користат за една недела или повеќе,тоа треба да мелење долу на сцената за да се спречи директна оска се држи на.1 Моќ : 65 W Ротирачка брзина : 4200r/мин Работната маса големина : 165x165 mm Машина големина : 195x195x160 mm Машина тежина : 2kg Боја : Црвена Мелење тркала инсталација : 1.Пакет се вклучени : 1 x Стакло Мелница 1 x 5/8" дијамант мелница малку(MCBL58 Grinding Тркала). По usement, чиста вода резервоарот.Ако мелење метал, тоа ќе ја оштети мелење тркало, а резултат на тоа во не може да мелење стакло било повеќе.Отстранување на резервоарот, исчисти остатокот од остатоци по мелење. Со цел да се продолжи работниот век на мелење машина, чистење и додадете лубрикант на моторот вратило, по 25 часа на употреба, отстранете ги сите мелење тркало, и фиксно завртка.Стакло, керамика, како што е мелење тешко кршливи материјали.Мелење различни геометриски форми : авион, крива, заоблени агли, падина, итн. Фиксна мелење тркало на вратило со шестоаголни клуч clockwisely.Обезбеди мелење тркало е влажно 2.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне