• Свеж
Dumpling Создателот Равиоли Тесто Притиснете Tools, ULemeili Тесто Пита Gyoza Правење На Калапот, Различни Големини Dumpling Мувла, Обвивка Машина Кујна Додатоци,1 Buc

Dumpling Создателот Равиоли Тесто Притиснете Tools, ULemeili Тесто Пита Gyoza Правење На Калапот, Различни

Buyers rating:
DEN 388.80

Од стока

✔Премиум Материјал : Dumpling Машина За Садови Е Направен Од Компјутерот.На Dumpling Машина Е Здрава, Долга-Трајни И Лесни Да Се Чистат.Само Исплакнете Брашно Со Вода; На Dumpling Машина Ќе Не ' Рѓа, Виткајте.Директен Контакт Со Храната Е Безбедна. ✔Лесен За Користење : Место Круг Тесто Обвивка На Отворен Притиснете Го, Додадете 1-Заоблени Лажичка Пополнување, Moisten Обвивка Рабови Со Вода, Ставете Го Изведува Заедно Да Се Печат. ✔Да уживате во Него : Ова Dumpling Кожата Одлуки И Притиснете Калапи Сет Ќе Ви Даде Кнедли Во Добра Големина И Тркалезна Форма, Не Треба Да се Практикуваат За Долго Време, Сега Можете Да Направите Вкусни Кнедли Со Вашето Семејство И Пријатели, Имаат Забава Заедно го Прават Кнедли Со Семејството И Пријателите, а Потоа Уживајте во Вкусна Кинески Кнедли Заедно. ✔Различни Големини : Ние Имаме Различни Дијаметар (7 / 8 /10 См), Можете Да Изберете Кој Големина На Dumpling Алатка Да Се Користи Според Вашата Желба. ✔Широк Спектар На Употреба : Совршен За Правење Calzone, Empanada, Dumpling, Пита, Pierogi, Равиоли, Тенџере Налепница И Многу Повеќе.Направи Ги Со Семејството И Пријателите, И Да Уживаат Во Топлото Момент!.Боја : 10cm.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне