• Свеж
C-Линија Супер тешка категорија Поли Врзивно Џеб со Кука & Јамка Затворање, 1-Инчен Gusset, Писмо, Големина, Пакување од 36, Избрани Бои (58730)

C-Линија Супер тешка категорија Поли Врзивно Џеб со Кука & Јамка Затворање, 1-Инчен Gusset, Писмо, Големина,

Buyers rating:
DEN 186.24

Од стока

Врзивно Џебови се направени од издржлив киселина-слободен полипропилен.Gusset проширува 1 инчен за дополнителни капацитет до 200 листови.Страна на вчитување џеб е обезбедено со кука и јамка затворање.За 11" x 8-1/2" чување на документи.Одговара на стандардот 3-прстен врзива.Избрани бои вклучуваат сина, аква, виолетова, розова, чад; пакување од 36 џебови.C-Линија Супер тешка категорија Поли Врзивно Џеб со Велкро Затворање се направени од издржлив киселина-бесплатно, архивирање на квалитетот полипропилен и содржи 1-Инчен gusset дека се продолжува за дополнителни капацитети.Оваа страна вчитување џеб е обезбедено со Велкро затворање и одговара на стандардот 3-прстен врзива.Идеален за 11 x 8-1/2-Инчен чување на документи.Избрани бои вклучуваат сина, аква, виолетова, розова и чад.Боја може да се разликуваат.Пакување од 36 џебови.Врзива продавница и вид документи.Студентите може да се организира класа белешки на едно место, што го прави лесен и лесно да се пронајде белешки кога се изучува.Професионалците може да вклучуваат проектот белешки или софтвер за употреба во врзивно и чување на информации за канцеларија полица.Дали сте знаеле дека додека врзива обезбеди заштитен надворешниот поклопец за страни, постојат производи кои помагаат да се зачува листови внатре?C-Линија е Врзивно Џебови овозможи unpunched страни да бидат зачувани во врзивно па дури и може да им помогне на боја-код документи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне