• Свеж
Spicewalla Медитерански Зачини Колекција 3 Pack | Тоскански Леќата, Билки Од Прованса, Модена Balsamic Бришење | Медитерански Зачини Мешавина

Spicewalla Медитерански Зачини Колекција 3 Pack | Тоскански Леќата, Билки Од Прованса, Модена Balsamic Бришење

Buyers rating:
DEN 804.00

Од стока

МЕДИТЕРАНСКАТА КОЛЕКЦИЈА - прекрасен спарување на Медитерански зачини кои ќе работат за двете искусни готвач и кујната почетниците.Вдишуваат tangy, светла, и тревни белешки на Тоскански зачини, тревки де провинција, и прав balsamic бришење.КРЕИРАЊЕ на ЕДНОСТАВНИ МЕДИТЕРАНСКАТА КУЈНА ДОМА - Одлична за готвење италијански, скара пилешко, marinades, преливи, или едноставно лето компир салата.ВИСОК КВАЛИТЕТ на т имате било какви професионални кујна искуство и што е всушност благослов.Јас само не се начинот на кој јас се знаеше од растат во Индија.Јас не знам какви било подобро отколку да не се печење и мелење мојот зачини целина.И одредени зачини кои јас само морав да имаат право количина на, јас се стави на работа во извор, мене" - Meherwan Irani.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне