• Свеж
Дански Тесто Whisk Сет Брашно Whisks Duster За Палачинка Sourdough Стартер Миксер Нерѓосувачки Тесто Whisk дански Wisk Кука За Тесто Scraper Blender Леб Стапче Тесто Брашно Миксер Мини Мал?

Дански Тесто Whisk Сет Брашно Whisks Duster За Палачинка Sourdough Стартер Миксер Нерѓосувачки Тесто Whisk

Buyers rating:
DEN 203.52

Од стока

✔. 【Лесно Да се Чисти】 не Постои јаз помеѓу челик жица и рачка, и ништо нема да се прелеат во справи.Машина за миење садови безбедно. ✔.【 Професионални Тесто Whisk】Двојно дупка дизајн, двојно мешање на брзина.Може да се ефикасно и брзо да се меша паста или тесто.3 пати побрзо отколку со силиконска шпатула и традиционалните мешање tools. ✔. 【Направени Од Премија Од Не ' Рѓосувачки Челик .】 'Рѓа -доказ, челик прстен е многу мазни.Ставете се држат до челичен прстен, и тоа може да се лизга надвор после миење со чиста вода. ✔. 【Удобно И Пазарот на Енергија се Справи со 】 Лесно да се меша сите видови на суво и влажно batters. ✔.【Совршен за Печење Тесто Алатка】Одлична за мешање muffins, колачи, леб, палачинки и колаче тесто, пица тесто, колачи, француски леб ,брзи леб, десерт.Зошто да се одбере оваа тесто мешање стап?Лесно да се Use The круг мешање на главата може лесно да се scrape тесто од работ на сад за мешање без гребење на сад.Лесно да се Clean It е изработена од мазна нерѓосувачки челик жица.Не постои јаз помеѓу мешање на главата и со рачка.Тоа не ќе се скрие било тесто.Тоа само треба да се мијат со вода по употреба.Машина за миење садови безбедно .Брзо Мешање Двојно дупка дизајн, двојно мешање на брзина.Тоа трае само неколку минути, за да целосно да се готви на тесто, кој е најдобар помошник брзо да се направи вкусни колачи.Мултифункционален Agitator Whether ви се допаѓа да се направи бисквити, колачи, палачинки, шпагети, tacos, muffins или други пасишта, дански тесто кое лесно може да ги исполни вашите тесто мешање потреби .Лесно да се Storage The опашката на рачката е дизајнирана со кука, кој е лесно да се откажам, што кујната чиста и уредна. ♥Купат ... СЕГА е!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне