• Свеж
Nidar Пресече - Оригинал - норвешки - Грицки - Млечно Чоколадо - Бонбони - Слатки - Торба 100g

Nidar Пресече - Оригинал - норвешки - Грицки - Млечно Чоколадо - Бонбони - Слатки - Торба 100g

Buyers rating:
DEN 237.60

Од стока

Пресече се хрупкави и лесно солени пченка закуски опфатени во слатка млечно чоколадо.Оваа уникатна, норвешки пронајдок е еден од најпопуларните чоколади на норвешката пазарот.Еден Многу = Една Торба = 100g (3,53 мл).Со сто години историја, Nidar денес е водечки снабдувач на слатки да норвешката пазарот.Nidar има горди на брендот наследство, со чоколади и други слатки кои повеќето Norwegians се сеќавам од своето детство.Во исто време, Nidar постојано се фокусира на иновациите, со развивање на нови производи.И развој и производство на Nidar е слатки се одржи на фабричките во Trondheim.Nidar произведува сите видови на слатки - чоколади, jellied слатки, ореви, ликер производи, кухо чоколади, марципан и pastilles.Меѓу најпознатите брендови се Stratos, Лаван, Пресече!, Тројката, Crispo, МФС, Doc' Halslinser, Нова Енергија, Bocca, Bamsemums, Smørbukk и Екстра.Nidar слатки имаат силна положба во Норвешка; длабоко вкоренети во традицијата и добро познат на сите Norwegians.Секој знае вкусни и шампанско Stratos млечно чоколадо.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне