• Свеж
LAJS Трајни и Носат-Отпорни, Аудио Звучници Capacitance Фреквенција Divider, Говорникот Capacitor, за Автомобил Treble(1uF)

LAJS Трајни и Носат-Отпорни, Аудио Звучници Capacitance Фреквенција Divider, Говорникот Capacitor, за Автомобил

Buyers rating:
DEN 1713.60

Од стока

Овој производ е серија на метал филм кондензатори, со чист бакар жица иглички.Високо-квалитетен материјал, издржлив и носат-отпорни.AC го издржат напонот 160 VDC, DC го издржат напонот 250 VDC (обичните capacitance не е наизменични тековен).Capacitor карактеристики : јасни и остри висока фреквенција, силна пенетрација, природно дебели средно фреквенција, цврста и силна ниска фреквенција, HIFI звук, тоа е автомобил рог омилен capacitor.Се користи во автомобил treble, loudspeaker (звучник) фреквенција divider, и така натаму, има одличен ефект.Овој производ е серија на метал филм кондензатори.Таа користи чист бакар жица игли, издржливи и носат-отпорни.Тоа има јасни и остри висока фреквенција, силна пенетрација, природно дебели средно фреквенција, цврста и силна ниска фреквенција, HIFI звук.Се користи во автомобил treble, loudspeaker (звучник) фреквенција divider, и така натаму.Карактеристики : 1. Овој производ е серија на метал филм кондензатори, со чист бакар жица иглички.2. AC го издржат напонот 160 VDC, DC го издржат напонот 250 VDC (обичните capacitance не е наизменични тековен).3. Capacitor карактеристики : јасни и остри висока фреквенција, силна пенетрација, природно дебели средно фреквенција, цврста и силна ниска фреквенција, HIFI звук, тоа е автомобил рог омилен capacitor.4. Се користи во автомобил treble, loudspeaker (звучник) фреквенција divider, и така натаму, има одличен ефект.5. Високо-квалитетен материјал, издржлив и носат-отпорни.Спецификација : Тежина : 7g / 0.2 оз (1u F), 13g / 0.5 oz (2.2 u F), 17g / 0.6 оз (3.3 u F)Пакет големина : Прибл. 9.00 * 7.00 * 1.50 cm / 3.5 * 2.8 * 0.6 in Size : жица должина е околу 40mm / 1.6 in Maximum загуба Агол D. F : max0.0007(0.07%)ВО 1 KHZOperating температура опсег : -40° на 105°отпор на Изолација : I R : C ≤0.33 u F, I. R ≥9000 мега-ohm(AT20°, 1min) I. Р : C ≤0.33 u F, I. R≥7500 мега-ohm(AT20°, 1 min)Затегнувачка оптоварување : најмалку 1,5 KGSCapacitance : 1u F, 2.2 u F, 3.3 u F (изборен) Пакет листата : Capacitor * 2 ПАРЧИЊА.

Карактеристиките

Weight:
7g / 0.2oz (1uF), 13g / 0.5oz (2.2uF), 17g / 0.6oz (3.3uF)
Package size:
Approx. 9.00 * 7.00 * 1.50cm / 3.5 * 2.8 * 0.6in
Size:
wire length is about 40mm / 1.6in
Maximum loss Angle D.F:
max0.0007(0.07%)AT 1KHZ
Operating temperature range:
-40° to 105°
Insulation resistance:
I.R
I.R:
C ≤0.33uF, I.R≥7500 mega-ohm(AT20°, 1 min)
Tensile load:
at least 1.5KGS
Capacitance:
1uF, 2.2uF, 3.3uF (optional)
Package list:
Capacitor * 2 PCS :

Вака можеби ќе ви се допадне

Nakamichi NS-CS2 2-Начин Crossover
  • Свеж
Се проценува:

Nakamichi NS-CS2 2-Начин Crossover

Мрежата (2 парчиња) 3.0 mm "L" Тип Клуч (1pc).Монтажа Завртка M4x30mm (мрежа) (8pcs).Nakamichi NSCS2 2НАЧИН CROSSOVER Она што е во ку�

DEN 4438.80