• Свеж
Fenteer Дигитални Аквариум Термометар за Резервоарот за Подготовка на Одгледување Инкубација

Fenteer Дигитални Аквариум Термометар за Резервоарот за Подготовка на Одгледување Инкубација

Buyers rating:
DEN 974.40

Од стока

Аларм кога temp надмине температура ограничи или сензор грешка.Направени од високо квалитетен материјал,издржлив.Лесна и едноставна за ракување.Температурна калибрација функција (-10~10 C, стандардно : 0 C).Погоден за аквариум, пет breeing, домашни замрзнувач,инкубатор, BBQ, резервоари за вода, фрижидер, индустриски чилер,steamer, индустриска опрема и други температурно контролиран систем.Сите параметри прилагодување може да биде зачувана по краток спој.Опис : - Изработени од високо квалитетен материјал,издржлив.Лесна и едноставна за ракување. - Температурна калибрација функција (-10~10°C, default : 0°C) - Аларм кога temp надмине температура ограничи или сензор грешка - Сите параметри прилагодување може да биде зачувана по краток спој. - Погоден за аквариум, пет breeing, домашни замрзнувач,инкубатор, BBQ, резервоари за вода, фрижидер, индустриски чилер,steamer, индустриска опрема и други температурно контролиран систем.Спецификација : - Коло : Прибл.157x120mm/6.18x4.72in - Екран : Прибл.92x66mm/3.62x2.60in - Контрола опсег : 0.0~50.0°C - Мерен опсег : 0.0~50.0°C - Резолуција : 0.1°C; Точност : ±1.0°C - во Текот на топлина аларм : 0.0-5.0°C(може да биде изменета);Време единица : час (24 : 00 формат) - Приклучок : НИ Plug Package Вклучува : 1 Парче Дигитална Thermostat1 Парче Manual Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Поради рачни мерења на локации, може да се 1-2cm грешка во големина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне