• Свеж
LOHAS LED Светилки 150W Противвредност, дневна светлина Бела 5000K Dimmable A19 Сијалица 17 Вати, 1600 Лумен Енергетски Ефикасни Светлина, Крушка, E26 Медиум База за Дневна Соба, Кујна

LOHAS LED Светилки 150W Противвредност, дневна светлина Бела 5000K Dimmable A19 Сијалица 17 Вати, 1600 Лумен

Buyers rating:
DEN 599.76

Од стока

1600 LM Висока Осветленост -Ова A19 LED сијалица емитира целосна 1600 лумен светлина излез на 5000 K бел ден вајт, се создава една светла и пространа атмосфера за вашиот простор.Без затоплување до времето или било која трепери, многу лесно на очите.Штедење Енергија до 88% - Ова 17 вати LED сијалица, направена е енергетски ефикасна замена за 150 вати сијалица како што CFL светилки.Веднаш намали вашите сметки за електрична енергија со заштеда на енергија LED сијалицата и да уживате во посветла осветлување.Лесно да се Инсталира - Со Стандардни A19 форма и E26 база, оваа крушка се вклопува во сите E26 база тела.Обезбедување на повеќе светлина за вашата кујна, спална соба, дневна соба, канцеларија, супермаркет, магацин или никаков простор за посветла дома осветлување.Долг животен век - Update version (ажурирај Верзија : Внатрешни модули се надгради за да се избегне трепкачки светла и кратки кола.Номинална 30000 часа долг животен век, намалување на трошоците и нервози на чести ре-ламба.Имајте на ум оваа сијалица не е компатибилност со dimmer.Безбедност и Висок Квалитет на УЛ наведени.Без олово или жива.Без УВ или IR.CE, ROHS, во согласност на препораките на FCC.Најдобар избор да се изгради здрава средина за вашето семејство и да се создаде зелена мода.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне