• Свеж
Фото Скенер, 2.4 во LCD Екран мала Тежина Слајд Скенер Сигурен Трајни производи за Win 7 и Vista за Win XP(#1)

Фото Скенер, 2.4 во LCD Екран мала Тежина Слајд Скенер Сигурен Трајни производи за Win 7 и Vista за Win XP(1)

Buyers rating:
DEN 1991.76

Од стока

СТАРА СЛИКА КОНВЕРЗИЈА : филмот скенер ви овозможува да го скенира, гледате, изменувате, конвертирате и го спаси стариот 135, 126, 110, homochromy негативи и слајдови.Поддршка на повеќе јазици, англиски, француски, германски, италијански, шпански, Јапонски, etc How да се Користат : 1.ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ за СКЛАДИРАЊЕ : внатрешната меморија може да се одржи до 128 MB и може да се користи за складирање картичка до 32 GB (не се вклучени), кој е идеален за подобрување и печатење стари фотографии и споделување на стариот филм формати на социјалните медиуми.Функција : 1.36 во TFT Боја Screen TV Излезен Формат : NTSC / PALLight Извор : Светлото Compensation Lens : Фиксен Фокус F / 6.4 во екран во боја кој може да обезбеди јасен приказ, посветен скенирање и дома копчиња, обезбедување на лесен еден клик скенирање и мени navigation4.Конвертирање на стари слики во јасна боја или црно и бело JPEG датотеки.

Карактеристиките

Item Type:
Film Scanner
Material:
ABS
Model:
EC718
Voltage:
100-240V
Interface:
MSDC
Function:
Film Scanner / USB MSDC
Sensor:
1 / 3.2in CMOS
Picture Format:
JPEG
Resolution:
5M, 10M(interpolation)
Display:
2.36in TFT Color Screen
TV Output Format:
NTSC / PAL
Light Source:
Backlight Compensation
Lens:
Fixed Focusing F / 6.0, F = 6.34mm/0.25in
Focusing Range:
Approx. 5.6cm/2.2in
Sensitivity:
Automatic
Exposure Control:
Automatic
White Balance:
Automatic
Film Types:
35mm/1.4in, 135mm/5.3i

Вака можеби ќе ви се допадне