• Свеж
MS-490 Алуминиум и Челик 150DB Mx 150db Аларм Рог, Звучник, за кранови, бродови, пожар системи, како и фарма, безбедност аларм пренос(110V)

MS-490 Алуминиум и Челик 150DB Mx 150db Аларм Рог, Звучник, за кранови, бродови, пожар системи, како и фарма,

Buyers rating:
DEN 1891.20

Од стока

Посветена на високо квалитетни моторни со ротација брзина од 10.000 вртежи во минута.Одржливи работни часови се над 40 минути.На метал заштита мрежа покритие е со цел да се спречи повреда при работа.Дизајниран за долго должност циклус, тоа е совршено решение за итни сигнали во индустриски средини.Високи брзини мотори можат да имаат континуиран звук на алармот, кое може да се шири во текот на долго растојание и до 150db.Применливи за пренос на сигнали во различни кранови, бродови, пожар системи, како и фарма, безбедност аларм пренос. 1. Посветена на високо квалитетни моторни со ротација брзина од 10.000 вртежи во минута.Одржливи работни часови се над 40 минути.2. Високи брзини мотори можат да имаат континуиран звук на алармот, кое може да се шири во текот на долго растојание и до 150db.3. На метал заштита мрежа покритие е со цел да се спречи повреда при работа.4. Применливи за пренос на сигнали во различни кранови, бродови, пожар системи, како и фарма, безбедност аларм пренос.5. Дизајниран за долго должност циклус, тоа е совршено решение за итни сигнали во индустриски средини.

Карактеристиките

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Alarm Horn
Model:
MS-490
Alarm Volume:
150DB
Shell Color:
Red
Optional Voltage:
110V, 220-240V
Housing Material:
Aluminum and Steel 
Insulation Resistance:
100MΩ (at 500 VDC)
Withstand Voltage:
500VAC, 50/60Hz in 1 minute
   :
Package List:
1 x Industry Electric Motor Driven Siren :

Вака можеби ќе ви се допадне

Говорник, 25/70 Vrms, Црвена, 5-1/8 во. H
  • Свеж
Се проценува:

Говорник, 25/70 Vrms, Црвена, 5-1/8 во. H

Цена За : Секој Оперативен Темп : 32 Степени до 120 Степени F W : 0.13, 0.25, 0.5, 1, 2 Стандарди : УЛ, c UL, FM, CSFM Напон : 25 / 7

DEN 383.52