• Свеж
145Pcs Везови Конец со Складирање Кутија 108 Бои Крстот Бод Теми String Aida Крпа Комплет Игли за DIY Занаети Пријателство Хривнија Изработка на Алатки 145Pcs Везови Конец Склад?

145Pcs Везови Конец со Складирање Кутија 108 Бои Крстот Бод Теми String Aida Крпа Комплет Игли за DIY Занаети

Buyers rating:
DEN 779.52

Од стока

Секоја пре-рана bobbin е означен со соодветна боја број, па може да се најдат на конец треба лесно и брзо.Преносни организатор складирање кутија : преполна со јасна пластична кутија, лесно за чување и носат.Вез алатки : дојде со 30pcs 3 големина на везови игли, 4pcs крстот бод игла-провира алатки, 1pcs метал шиење напрсток, 1pcs ножици, 1pcs untwist алатка и 1pcs 14 точки бел памук класичен резерви Aida, со овие алатки, можете лесно може да почне крстот-бод проекти.Вез алатки : дојде со 30pcs 3 големина на везови игли, 4pcs крстот бод игла-провира алатки, 1pcs метал шиење напрсток, 1pcs ножици, 1pcs untwist алатка и 1pcs 14 смета бел памук класичен резерви aida, со овие алатки, можете лесно може да почне крстот-бод проекти.Вредни везови конец сет : вклучувајќи 108 боја везови конец теми дојде на bobbins и 37 компјутери везови крстот бод tools.Спецификација : Материјал : Памук+Plastic Color : Како слики прикажани.65in)Количина : 1 set Note : Транзиција : 1cm=10мм=0.Секоја пре-рана bobbin е означен со соодветна боја број, па може да се најдат на конец треба лесно и брзо.

Карактеристиките

Material:
Cotton+Plastic
Color:
As pictures shown.
Box Size:
app. 27x17.5x4.2cm(10.63x6.89x1.65in)
Quantity:
1 set
Transition:
1cm=10mm=0.39inch
No retail package. :
Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :
Package includes:
108 x Embroidery Threads :
1 x Scissors :
4 x Cross Stitch Threading Tools :
1 x Alloy Sewing Thimble :
30 x 3 Size Embroidery Needles :
1 x Untwist Tool :
1 x 44x30cm 14 14 Count White Cotton Classic Reserve Aida :
1 x Organizer Box :
(other accessories demo in the picture is not included.) :

Вака можеби ќе ви се допадне

DMC Заробени Памук Број 3607
  • Свеж
Се проценува:

DMC Заробени Памук Број 3607

1 skein на 6 насоки 8 метри долг на премиум DMC тема.Секоја нишка има сјаен изглед и ќе се спротивстави исчезну

DEN 2071.20