• Свеж
Носорог Модел, да се Стимулира Имагинација Образовни Значење Праисториските Модел за Деца Над 3 Години

Носорог Модел, да се Стимулира Имагинација Образовни Значење Праисториските Модел за Деца Над 3 Години

Buyers rating:
DEN 450.96

Од стока

Опсег на Употреба : играчка носорог кукла е погодна за деца над 3 години да игра и ја придружува на децата да растат.Мултифункционален : има колекција вредност и воспитно значење.Тоа е идеален избор за на училиште проект.Високо Квалитетен Материјал : носорог модел е направен од ПВЦ материјал, кои се цврсти и издржливи и има долг животен век.Погоден за Деца : носорог модел користи безбедна материјали, не-токсични, и висока стабилност, така што вашите деца може да се игра со доверба.Се развијат Умешност и Стимулирање на Имагинацијата : Ние ги охрабруваме вашите деца да користат својата имагинација да се создаде своја магија царство.Функција : 1. Високо Квалитетен Материјал : носорог модел е направен од ПВЦ материјал, кои се цврсти и издржливи и има долг животен век.2. Се развијат Умешност и Стимулирање на Имагинацијата : Ние ги охрабруваме вашите деца да користат својата имагинација да се создаде своја магија царство.3. Мултифункционален : има колекција вредност и воспитно значење.Тоа е идеален избор за на училиште проект.4. Погоден за Деца : носорог модел користи безбедна материјали, не-токсични, и висока стабилност, така што вашите деца може да се игра со доверба.5. Опсег на Употреба : играчка носорог кукла е погодна за деца над 3 години да игра и ја придружува на децата да растат.Спецификација : Предмет Тип : Rhinoceros Material : PVCFunction : Статични Цврсти Животински Model Maintenance Метод : Избришете со Чиста Вода, Не го Изложувајте на Sun Applicable Возраст : 3 Години + Пакет Листата : 10 x Гигант Носорог Модел.

Карактеристиките

Item Type:
Rhinoceros
Material:
PVC
Function:
Static Solid Animal Model
Maintenance Method:
Wipe with Clean Water, Do Not Expose to the Sun
Applicable Age:
3 Years Old +
Package List:
10 x Giant Rhinoceros Model :

Вака можеби ќе ви се допадне