• Свеж
МОБ Осветлување LED Затворен Floodlight Светилки, дневна светлина, Средни База, Dimmable (Пакување од 12)

МОБ Осветлување LED Затворен Floodlight Светилки, дневна светлина, Средни База, Dimmable (Пакување од 12)

Buyers rating:
DEN 800.40

Од стока

65-Вати замена со користење само 9 W (650 lumens).Номинална да трае 13 години врз основа на 3 часа дневно користење.Заштедува 92 долари за трошоците за енергија по сијалица наспроти 65-Вати блескаво текот на сијалицата живот.Dimmable и работи со повеќето dimmer прекинувачи.Кул, сина бела бел ден со 5,000 Kelvin боја температура. 12 LED светилки по пакет.BR30 (3-3 со 4-инчен дијаметар) форма и големина.Медиум завртка.Затворен floodlight светилки за тавански светилки, може да светла, вдлабнати светла и светла песна.Дневните LED 65-Вати Замена BR30 Затворен Floodlight светилки нудат извонредна енергетска ефикасност, долго-траен перформанси и само-право светлината, сите во еден пакет.Тие се dimmable и го осветлуваат вашиот дом со кул, сина-бела светлина.Овие се одлични за често користените тела—бел ден LED светилки се оценети да трае 13 години и се спаси 92 долари во трошоци за енергија во текот на сијалицата животот наспроти 65-Вати BR30 блескаво сијалица.За разлика од CFL светилки, нашите LED светилки функција инстант полна осветленост и се слободни од Меркур.Заменете CFL и блескаво светилки со Дневните LED BR30 (3-3/4-инчен дијаметар) Внатрешна Floodlight светилки во затворен песна осветлување и вдлабнати осветлување тела, вклучувајќи влажни локации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне