• Свеж
Ултразвучно Carburetor Почиста 6.5 L Дигитален Тајмер Грејач Commerical Ултразвучно Делови Почиста

Ултразвучно Carburetor Почиста 6.5 L Дигитален Тајмер Грејач Commerical Ултразвучно Делови Почиста

Buyers rating:
DEN 3359.76

Од стока

Дигитална контрола, дигитален LED дисплеј, лесно да се види на преостанатото време јасно.Време на поставување : 1-30 мин; Температурата поставување : 0-60 степени целзиусови степени. 3 x зајакнат transducers направи ултразвукови повеќе моќни (42 KHz и 180 W ултразвукови чистење моќ) и обезбедува извонреден чистење резултати.Машината чисти делови со технологија на ултразвучно испитување вибрации, која има голема cleanability за предмети со комплексна градба или неправилен облик. 6.5 L ултразвукови почиста направени од издржлив нерѓосувачки челик SUS 304 изградба.Auto stand-by и режим на спиење.Нерѓосувачки челик чистење на корпата за чистење некои мали објекти кои треба помалку триење, тоа може да го намали триењето помеѓу мали објекти и резервоарот.За да го продолжите својот животен век, ве молиме имајте внатрешно чистење на резервоар за сува по употребата.Голем ултразвукови почиста е совршен за комерцијални компоненти, опрема и уреди за чистење.Претходно греење функција, помага да се подобри чистење ефикасност особено во зима; ве Молиме да се свесни тоа е само ПОМОШНО ФУНКЦИЈА, не ви препорачуваме да го користите како бојлер со индивидуална употреба; тоа загрева вода со повеќе време во зима.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне