• Свеж
Чекор Надолу Модул, Филтер Фреквенција Дистрибутер DIY Модул Говорникот Фреквенција Divider Divider Одбор Аудио Модул Одбор за DIY за Treble Бас Јазик

Чекор Надолу Модул, Филтер Фреквенција Дистрибутер DIY Модул Говорникот Фреквенција Divider Divider Одбор Аудио

Buyers rating:
DEN 304.80

Од стока

Висок квалитет и супер издржливост : жица рана керамички отпорник и висок квалитет на метал филм кондензатори, да се осигура нејзината големи оптоварување моќ, долгорочна издржливост, никогаш не burnout.Совршен HIFI квалитет на звукот : Направи treble јасни и да се зголеми на бас, слободно уживајте во јасна и природни музика.Да се одвојат мешани сигнал во treble, бас, и потоа беа испратени до соодветните treble, бас говорникот единица во репродукцијата, што резултира со подобрување на квалитетот на звукот цели.Treble и бас двојна фреквенција поддршка, помага да се пренесе treble сигнал за tweeter единица, и да ја поделат на бас сигнал во subwoofer единица.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Nakamichi NS-CS2 2-Начин Crossover
  • Свеж
Се проценува:

Nakamichi NS-CS2 2-Начин Crossover

Мрежата (2 парчиња) 3.0 mm "L" Тип Клуч (1pc).Монтажа Завртка M4x30mm (мрежа) (8pcs).Nakamichi NSCS2 2НАЧИН CROSSOVER Она што е во ку�

DEN 4438.80