• Свеж
Извршниот Антички Океанот Светот Политички Ѕид Мапа | 36x24 Големи Мапата на Светот | Детални 2021 Ѕид Карта на Светот Постер | Не-Ламинат

Извршниот Антички Океанот Светот Политички Ѕид Мапа | 36x24 Големи Мапата на Светот | Детални 2021 Ѕид Карта

Buyers rating:
DEN 382.80

Од стока

ИЗВРШНИОТ СТИЛ - Беж океанот мапата дизајниран од страна на нашите картографски тим во Сиетл, печатена во САД.МНОГУ ДЕТАЛНИ МАПАТА на СВЕТОТ - Полна со детали и да се заврши со сите картографски ажурирања нагоре за да Може да 2021! Меѓу повеќето up-to-date светот мапи достапни и во печатена!.СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА на ПОСТЕР на ЅИД МАПАТА - 36 инчи, широк од 24 инчи висок прави идеална големина за дом, канцеларија или во училиште.МНОГУ ТОЧНИ - Често обновувани дигитална картографија со неверојатен 3 D донел планински терен и океанското дно.ДВЕ ЗАВРШУВАЊЕТО OPTIONS - се Нуди како целосно ламинат ѕид мапата w/ пишување-на површината или постер стил на мапата на светот.Секогаш валани, никогаш не укината.Голем Мапата на Светот - елегантен карта дизајн со "античкиот" стил на пергамент-тон океанот боја.Ова високо детални светот политички ѕид мапата доаѓа во совршена 36x24 инчен големина која одговара на стандарден постер рамки.На покори палета на бои и беж океаните ќе изгледаат одлично со секој дом décor завршува.Мапата ја илустрира одделни земји во контрастни бои што ги прави лесно да се идентификува.Многу Детални - широк спектар на културни и физички карактеристики се прикажани на мапата, вклучувајќи : големи градови, национално метрополи, U. S. s дизајн ги користи најновите 3 D рендерирање техники за кота олеснување навистина да се направи терен изгледа како неговата издига од површината на мапата.Прекрасни засенчени олеснување детали поставени на мапата е изведен од SRTM (Шатл Радар Топографија Мисија) кота на податоци собрани од страна на НАСА.Мапата, исто така, има богато текстура детали на океанското дно добиени од GEBCO bathymetric податоци заедно со етикети укажува голема океанското дно карактеристики.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне