• Свеж
Отпор Бендови за Нозе и Задник,Тренингот Бендови за Вежбање, Спорт Фитнес Бендови Отпор Циклуси Бенд (Боја : Розова Средината resistan, Големина : 29.92x3.15in)

Отпор Бендови за Нозе и Задник,Тренингот Бендови за Вежбање, Спорт Фитнес Бендови Отпор Циклуси Бенд (Боја

Buyers rating:
DEN 2109.60

Од стока

ФОРМА ДО : еластичен фитнес вежби бендови може да работи да ви помогне да губат телесната тежина & ви ги даде вашите саканата слика.Повеќе Начини да се Користи : Клекнат пост-нога се подигне, половина лежи страна нога се подигне, надвор ногата екстензија половина-лак мост, клеча за злоупотреба на задникот.Тие работат како физикална терапија за да им помогне да се вклучат вашите мускули во нежна сепак ефикасен начин, подобрување на вашиот оружје, нозете, колковите, бедро, рамената, и glutes, како и подобрување и здравје.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Бидете во можност да работат надвор каде ќе се допаѓа!Со кратко, не се лизга отпор бендови, ќе добијат највисок квалитет, повеќето удобно бендови со дебели, широк, еластична ткаенина која останува еластична со текот на времето и не е премногу тесна или широка, кои ви даваат најдобра работа надвор!Мека, мирис бесплатен премиум лесни ткаенини се направени од полиестер и латекс.Засилен третман на работ-пирсинг ребра, не само што го подобрува еластичноста, но, исто така, обезбедува проблемот на работ eversion за време на употреба.НАДГРАДБА на ОТПОР БЕНДОВИ : Отпор бендови за нозе и задник може да помогне да се реши проблемот на телото форма,вежбање бендови вознесе на колкот и менување на нозе, форма убава фигура и ублажување на притисокот и замор ефикасно.Тоа е специјално дизајниран така што нема да се тркалаат или притиснете.ПОГОДНА ЗА МНОГУ ВЕЖБА : Бидете бендови се идеални за помагање во Јога, Пилатес, Жешка Јога, и Плажа Тело вежбање.Отпор Бенд Појас Тренингот Круг Јамка Resitance Бенд Спорт Салата Equipment Specification : Карактеристики : 100% сосема нов и висок quality Name : Отпор Band Material : Polyester Color : Сива/Розова/Green Color по желба : Сива Мал Отпор/Розова Средна Отпорност/Зелена Голема Resistance Size : прибл.Висока Еластичност и Нераскинливо : Природни материјали обезбеди враќа моќ, до 120 килограми.Ви благодариме!.

Карактеристиките

Features:
100% brand new and high quality
Name:
Resistance Band
Material:
Polyester
Color:
Gray/Pink/Green
Color Optional:
Gray Small Resistance/Pink Medium Resistance/Green Big Resistance
Size:
approx.76x8cm/29.92x3.15in
Optimal Polyester material with high elasticity, abrasion resistance, flatness and not easy to deform. :
High Elasticity and Unbreakable:
Natural materials provide rebound power, up to 120 pounds.
An anti-slipping design is added to the inside to avoid falling off during exercise. :
Reinforced treatment of edge-piercing ribs not only improves elasticity, but also ensures the problem of edge eversion during use. :
More Ways to Use:
Kneeling post-leg raise, half-lying side leg raise, outward leg extension half-arch bridge, squat to abuse the buttocks.
Package Includes:
1Pc x Resistance Band
note:
Please allow 1-2cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :

Вака можеби ќе ви се допадне