• Свеж
CRETACOLOR Artino Цртање Сет, 10 Парчиња

CRETACOLOR Artino Цртање Сет, 10 Парчиња

Buyers rating:
DEN 670.80

Од стока

Вклучува хартија меша стап.Вклучува атрактивна, обновливи калај.Избрани алатки за цртање за широк спектар на апликации.Овие високо-квалитетни скицирање tools нуди мазни линии, богати бои и unbeatably силни води.Комплет вклучува woodless графит, избрани креда моливи, јаглен, на гумичка и повеќе за вкупно десет парчиња.Почетници и искусни уметници слично ќе го цениме различни асортиман кој овозможува динамични композиции.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне