• Свеж
10PCS Карбид Вртење Инсерти, 11IR A60 ЦПУ Струг Ножеви Машина за Обработка на Челик, со Мини Клуч

10PCS Карбид Вртење Инсерти, 11IR A60 ЦПУ Струг Ножеви Машина за Обработка на Челик, со Мини Клуч

Buyers rating:
DEN 254.16

Од стока

Вртење вметнете е направен од карбид, висока цврстина, висока цврстина.Усвоен matrixs со добар нож безбедност и MTTi CN, дебели Al2 O3, и карбид PVD слој.Вртење вметнете може да се користи за челик, нерѓосувачки челик завршна обработка, полу-завршна обработка и груба обработка.Широк спектар на апликации, погодни за машина главата употреба, кој е практичен додаток.Пакет на 10 PCS CNC карбид вртење вметнете и 1 клуч.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Претворање Внесува Материјал : Carbide Color : Како слика shown Coating : Карбид PVDQuantity : 10pcs Inserts Модел : 11 IR A60 Uses : се Користи за обработка на челик Апликација : Погоден за темата вртење алатка здодевни bar Package Листата : 10 x Вртење Inserts1 x Клуч.

Карактеристиките

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Turning Inserts 
Material:
Carbide
Color:
As picture shown
Coating:
Carbide PVD
Quantity:
10pcs
Inserts Model:
11IR A60
Uses:
Used for processing steel 
Application:
Suitable for thread turning tool boring bar
Package List:
10 x Turning Inserts :
1 x Wrench :

Вака можеби ќе ви се допадне