• Свеж
Kanggest 100pcs Браун Kraft Хартија Ознаки/Цена Картички/Багаж Ознаки/Подарок Ознаки/Free Намали Стрингови Круг Ознаки

Kanggest 100pcs Браун Kraft Хартија Ознаки/Цена Картички/Багаж Ознаки/Подарок Ознаки/Free Намали Стрингови

Buyers rating:
DEN 143.76

Од стока

Картичка Големина : Прибл. 5*5 CM.Тагови кои се пред-удирани со тупаници со дупки и лесен за употреба.Идеален за печат висат ознаки, цена тагови, па дури и опис на производот етикети.Со круг дизајн, тие се направи ellegant избор за оние специјални подароци.Раѓаат вашата забава, креативност и уживајте часа на декорирање на вашиот kraft ознаки.На kraft ознаки се убави и цврсти, направени од Браун "kraft" хартија картичка,лесно да се пишува на нив, или да користите мал печат за облагородување, можете да го прилагодите она што го пишува или печат.Можете да ги користите налепници, washi лента, во боја, се чувствува пенкала, мастило марки, calligraphy пенкала, сјај и дури и фотографии.Имаат овие kraft ознаки подготвена во вашата уметност и занает, материјали за полнење.Совршен за божиќ подарок ознаки, свадба корист ознаки, роденденски подарок ознаки, облека ознаки, студент зборови картички, букмарк ознаките, cupcake toppers, сакаат дрвја, благодарам белешки, љубов белешки, scrapbooking и др.Kanngest Нуди на Клиентите Висок Квалитет на Kraft Хартија Подарок Ознаки,Makeyour Живот Повеќе Удобен и Убава.Детали за производот : Материјал : Висок Квалитет на Kraft Хартија.Ознака Димензии : Приближно 5*5 CM.Боја : Кафена Card Package : 100pcs kraft paper Feature:-Kanngest Kraft Цена Тагови Хартија Подарок Ознака се пре-удирани со тупаници со holesso можете директно да ги користите без никакви грижи. -Можете да направите овие бели ознаки за доработка прилично парцела, aswedding ознаки, етикети, благодарам белешки, списание, или да се врзуваат пакет на homebaked деликатеси.-Идеален за карта во донесувањето одлуки, embellishments, старо резервации, decoupage,знак одлуки, плакети и многу други уметност и занает проекти.Раѓаат yourfun креативност и да уживате часа на декорирање на вашиот kraft ознаки.100% Задоволството На Клиентите Гаранција.Одлични услуги на клиентите andmoney Гаранција за враќање.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне