• Свеж
Levenhuk LabZZ P12 Растенија Подготвени Botany Слајдови во Собата за Микроскоп со Примероци од Растенија, Полен, Спори, Текстилни Влакна

Levenhuk LabZZ P12 Растенија Подготвени Botany Слајдови во Собата за Микроскоп со Примероци од Растенија, Полен,

Buyers rating:
DEN 213.60

Од стока

Голем сет на готови-за-користење примероци во практична шарени кутија; поле на примена : botany.Можете да го користите овој сет со секој биолошки микроскопа кои се наменети за забелешки во пренесуваат светлина (со пониски осветлување).Сите примероци се поделени во групи по категории и да се комбинираат во слајдови, така што лесно можете да ги преместите на микроскоп фаза.Секој примерок е означен; слајдовите се чуваат во трајни картонска кутија.Заштедите време и да се избегне фрустрации со подготвени за употреба микроскоп слајдови!.Од кикирики матични.Ficus лист.Кромид епидермисот.Сребро бери коса.Лили полен.Борови полен дрво.Шише четка спори.Папрат спори.Обоени конци.Рачно изработени од хартија.Отпечатоци од прсти.Bemberg.Голем Levenhuk Lab ZZ P12 Растенија Подготвени Слајдови Сет вклучува подготвени за употреба примероци во практична шарени кутија.Детето може да започне истражување на светот околу нив, без да потрошите време на подготовка на слајдови.Можете да го користите овој сет со секој биолошки микроскопа кои се наменети за забелешки во пренесуваат светлина (со пониски осветлување).Тоа е потребно многу време за да го направи вашиот сопствен слајдови.Згора на тоа, тоа бара инструменти и вештини.Дури и ако го стори сé што е во право, на примерок може да испаднат да биде несоодветна за учење, и ќе мора да почнете одново.Заштедите време и да се избегне фрустрации со подготвени за употреба микроскоп слајдови!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне