• Свеж
Водоотпорен 4X1 Сателитски DiSEqC Мулти-да се Префрлате договорот за слободна трговија Сад LNB LNBF

Водоотпорен 4X1 Сателитски DiSEqC Мулти-да се Префрлате договорот за слободна трговија Сад LNB LNBF

Buyers rating:
DEN 167.76

Од стока

Високо квалитетни алуминиумски материјал со никел-позлатен, одлична чип и професионална програма, компатибилни со повеќе видови на сателитски приемник.Му овозможува на корисникот за да го поврзете до 4 сателитски извори (LNBF) и ги комбинираат сигнал во една коаксијален кабел, и да ги поврзете со еден сателитски приемник.Изберете една од четирите сателитските сигнали преку Di SEq C команди доставени од сателитски приемник.Di SEq C 2.0 , поддршка на "мирување" команди.Можат да работат нормално на отворено под unsheltered околност, наменета за внатрешна или надворешна употреба.Опис : - Високо квалитетни алуминиумски материјал со никел-позлатен, одлична чип и професионална програма, компатибилни со повеќе видови на сателитски приемник - им Овозможува на корисниците да се поврзете до 4 сателитски извори (LNBF) и ги комбинираат сигнал во една коаксијален кабел, и да ги поврзете со еден сателитски приемник - Одберете една од четирите сателитските сигнали преку Di SEq C команди доставени од сателитски приемник - Di SEq C 2.0 , поддршка на "мирување" commands - Можат да работат нормално на отворено под unsheltered околност, наменета за внатрешна или надворешна use Specification : - Фреквенциски Опсег : 950-2400(MHz) - Вметнување на Косата : 3(d B) - Изолација : 20(d B) - се Вратите на Тежината : 8(d B) - Нормален Работен Напон : 12-20(V) - DC Потрошувачка на Енергија : 10(m A) - DC Max Моќ на Додавање : 500(m A) - Отпорност(сите порти) : 75(Ω) - Префрлување Сигнал : Di SEq C 1.0、2.0 - Конектори : "F"тип female Package Вклучува : 1 парче 4x1 Di SEq C Switch.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

PullRite 2914 Superglide Hitch Ford OE Пак 20K
  • Свеж
Се проценува:

PullRite 2914 Superglide Hitch Ford OE Пак 20K

SAE J2638 тестирани.Оваа Супер Глајд е прилагодлив пред да се врати во центарот во текот на оска.Не алатките

DEN 2856.00