• Свеж
XIALON 3pcs/Set Пишување Четка Почетник Calligraphy Кинески Сликарство Редовни Скрипта Четка

XIALON 3pcs/Set Пишување Четка Почетник Calligraphy Кинески Сликарство Редовни Скрипта Четка

Buyers rating:
DEN 1795.20

Од стока

Материјал : Волкот Влакната.Големи димензии : пол должина 23.5 cm, мозочен удар должина : 5.5 cm, пенкало дијаметар : 1.2 см, средна големина на : пол должина 23.5 cm, мозочен удар големина : 5cm, пенкало дијаметар : 1.1 cm, мала големина на : пол должина 23.5 cm, од пред : 4.5 cm, пенкало дијаметар : 1cm.На бамбус sumi четка е одлична за Кинески calligraphy, пишување, сликарство, цртање, многу погодна и практични за Почетници, Љубовници и Професионални лица.Тоа му дава на поудобно искуство при пишување и цртање практикување.Совршен подарок за студенти, почетници и секој кој сака мастило сликарство и calligraphy.Материјал : Волкот Влакната.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Облека Кука Polbras-Хром Еден
  • Свеж
Се проценува:

Облека Кука Polbras-Хром Еден

Mintcraft Потпис Pb / Chrome Еден Облека Кука L815426 B10 SOUNDBEST INT / КИНА.Истакнува : Еден облека Хром финиш Сокриени мо�

DEN 354.24