• Свеж
BENLIUDH 5mm да 8мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор за Додатоци 4 Парчиња

BENLIUDH 5mm да 8мм Понесе Крути Цевки Поставени Завртка Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор за Додатоци

Buyers rating:
DEN 215.76

Од стока

Материјал:Направени од алуминиум материјал за да се намали инерција,отпорност на корозија。.Конекција Дијаметар : 5mm да 8мм, Вкупната Должина : 25мм /0.98 инчен, надворешен Дијаметар:14mm/ 0.55 инчен。.Пакетот Вклучува : 4 x Моторни Крути Цевки+16 x Завртки。.Примена : Широко се користат во 3 D печатач,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн,вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на вратило。.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба。.Опис : се Направени од алуминиум материјал за да се намали inertia Rigid спојка,висок вртежен момент со ригидност,ниска инерција и одличен sensitivity No ротација јаз, еластична акција може да се направи се за симетрични аголна misalignmentcorrosion resistance Suitable за модел на автомобил, модел на брод, хардвер, , механички диск ситуации etc Specifications:Боја : Bule Aaterial : Aluminum Size : 5x8 MMUsege : 3 D печатач CNC гравирање machines High : 25mmouter дијаметар : 14mminner дијаметар : 5 и 8mm Package се Вклучени : 4 x Алуминиум Coupling16 x screws Through Агол : 180 Degree Worry-бесплатно купување во: Ние и ветуваме да се обезбеди 100% по-продажбата на услугата за сите клиенти.Ако мислите дека производот сте го добиле не е погодна за вас или не се задоволни, ве молиме ги споделите со нас.Нашиот тим ќе ви одговориме во рок од 24 часа.Ако имате било какви проблеми, ние се многу подготвени да ги реши проблемите за вас.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне