• Свеж
Longdex Везови Обрачот 18x26cm Octangle најголемиот Дел Имитира Дрво Крстот Бод Обрачот Везови Поставува

Longdex Везови Обрачот 18x26cm Octangle најголемиот Дел Имитира Дрво Крстот Бод Обрачот Везови Поставува

Buyers rating:
DEN 2392.80

Од стока

Вез карики се дизајнирани да се одржи вашите тесни ткаенини кога embroidering, beading, appliqueing, рачно шиење или за шиење таписерии.Погоден за голем број на процеси од везана да ткаенина.Се применува за различни процеси од везана да ткаенина цртање крст-бод, рака везови и така натаму.Вез венец не е прилагодлива и има антички бакар виси прстени.Што виси прстен може да се направи вез лесно да се откажам.Откако проектот ќе заврши, тоа може да се користи како екранот рамка.Големина : 18x26cm/7.09x10.24 Inch.Боја : Дрво Боја.Количина : 1 КОМПЈУТЕР.Опис на производот Карактеристики : Материјал : Пластика Гума Облик : Правоаголник Големина : 18x26cm/7.09x10.24 Inch Боја : Дрво Боја Количина : 1 КОМПЈУТЕР Функција : надворешниот прстен е направен од гума што е малку еластична и има добра отпорност на притисок.Комбинираат надворешниот прстен и внатре прстен, ова обрачот може да го поправи вашиот ткаенина многу глатко и цврсто.Анти-пропадна текстура и тешки дизајн, направете ја вашата везови полесно.Тоа е одлично за работа на сите видови на занаети од игла, вештини за да се ткаенина сликарство.Тоа е исто така се прикаже рамка за вашиот занаети.Како да го користите : 1. Извади од внатрешниот круг на везови бенд. 2.Место на ткаенина на внатрешниот прстен. 3.Заострување на надворешниот прстен на везови бенд. 4. Ниво надвор unevenness.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Детелина Везови Обрачот 7 Инчен
  • Свеж
Се проценува:

Детелина Везови Обрачот 7 Инчен

На обрачот има завртка капак кој го држи нишка од обвивката околу завртка.Лесен и едноставен за употреб�

DEN 662.40