• Свеж
RAWGANIC Нежно Biodegradable Органски Памук Бебе Брише | Противалергиски Влажни Брише за Nappy Промени, Лице и Тело Чистење | со Алое Вера | 3 Пакети на 50 (150 брише)

RAWGANIC Нежно Biodegradable Органски Памук Бебе Брише | Противалергиски Влажни Брише за Nappy Промени, Лице

Buyers rating:
DEN 455.76

Од стока

МАТЕРИЈАЛ : луксузни 100% органски памук, - природни, одржлив, обновливите извори, растителна основа, пластика-бесплатно, biodegradable и compostable брише.СЕРТИФИКАЦИЈА : Почвата Асоцијација КОСМОСОТ Органски Сертифицирани, 99% Природно Потекло од вкупно, 20% Органско Потекло од вкупно.ФОРМУЛАЦИЈА : Мирис-бесплатно, погоден за новороденчињата, па дури и повеќето чувствителна кожа.Комбинацијата од природни & органски состојки.Алое вера чисти, moisturises & храни деликатната бебешка кожа.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Нежно доволно за секојдневна употреба.Идеален за nappy промени, лицето, раката и сите над телото чистење.Одлична за чистење мензи, ден патувања, кога се излезени, одмор, патување и спасител кога нема вода или крпи достапни.Rawganic бебе брише понуда Вода-бесплатни исплакнете-бесплатно чистење на кожата и се одличен планета-пријателска алтернатива за пластика-врз основа полиестер брише.ГОЛЕМИНА : 3 Пакети од 50, 150 брише во целост.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Облека Кука Polbras-Хром Еден
  • Свеж
Се проценува:

Облека Кука Polbras-Хром Еден

Mintcraft Потпис Pb / Chrome Еден Облека Кука L815426 B10 SOUNDBEST INT / КИНА.Истакнува : Еден облека Хром финиш Сокриени мо�

DEN 354.24