• Свеж
Kynup 0-12 Инчен Дигитални Caliper, Caliper Мерење Алатка со Нерѓосувачки Челик, IP54 Водоотпорен Заштита Дизајн, Лесно да се Префрлате од Инчен Метрички Дел, Голем LCD Екран (200mm/300

Kynup 0-12 Инчен Дигитални Caliper, Caliper Мерење Алатка со Нерѓосувачки Челик, IP54 Водоотпорен Заштита Дизајн,

Buyers rating:
DEN 2519.52

Од стока

Автоматско исклучување за штедење на батеријата по рок од 6 минути, ако без операција.Карактеристики на производот Премиум Материјалот Тешки водоотпорен нерѓосувачки челик тело, прашина заштитени поздравниот и отпорни на вода.Дали сакате на брз и прецизен дигитален caliper?Нашите caliper ви дава сигурност што треба.Известување Ако ја најдете читања не се точни, ве молиме слајд LCD екран на левиот крај ("0" на скалата), а потоа притиснете на нула копчето.Нула Калибрација Притиснете за да ги наместите на нула во било која позиција да се измери следниот дел Авто Shut-Off Auto turn-off по околу 6 мин на неактивни операција. 【Водоотпорен & Нерѓосувачки Челик Материјал】На водоотпорен микрометар е изградена од прва класа не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК, ВОДООТПОРЕН, анти-' рѓа, која има силна рамка со lockable главата.【12 Инчен & 8 Инчен Дигитални Caliper】 точност да се ±0. 【Широка Примена & Auto Off】На caliper микрометар секогаш се користи од страна на професионалци и хобисти слично, од страна на jewelers, хобисти, woodworkers, DIY.Точни Читање Строго се тестираат за да се обезбеди поточни мерења точни да ±0.02 мм и резолуција да 0.Притиснете го копчето за вклучување/исклучување копче за лизгање на дигитални caliper било каде, тогаш можете да го прочитате на вредностите на екранот. 【3 Единици на Конверзија】 Можете да се префрлите 3 единици со дебеломер : инчен, мм и дел врз основа на вашите навики со притискање на копчето.Домувањето е направен од метал со сребрена боја на површината.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

CRETACOLOR Artino Цртање Сет, 10 Парчиња
  • Свеж
Се проценува:

CRETACOLOR Artino Цртање Сет, 10 Парчиња

Вклучува хартија меша стап.Вклучува атрактивна, обновливи калај.Избрани алатки за цртање за широк спек�

DEN 670.80