• Свеж
Dorian Алатка КАКО-ADTUN Џет-Крак Круг месо тело Хром Молибден Легиран Челик Преку-Coolant Здодевни Бар, Десно-Страна се Намали, 10 вкупна Должина, 1-1/4 месо тело со Дијаметар, 1/

Dorian Алатка КАКО-ADTUN Џет-Крак Круг месо тело Хром Молибден Легиран Челик Преку-Coolant Здодевни Бар, Десно-Страна

Buyers rating:
DEN 5526.72

Од стока

Coolant пука директно преку сечење на работ на insert.Двојно coolant влезот поедноставува coolant врска со машина.Заклучување и ослободување на вметнете брзо и силно со новиот патентиран Dor Заклучување стегање систем.Патентирана преку coolant и заклучување менгеме во 1 систем.Десната рака се намали.Coolant пука директно преку сечење на работ на insert.Двојно coolant влезот поедноставува coolant врска со машина.Заклучување и ослободување на вметнете брзо и силно со новиот патентиран Dor Заклучување стегање систем.Патентирана преку coolant и заклучување менгеме во 1 систем.Напредниот дизајн на Џет-Крак здодевни бар нуди можноста да се користи пред coolant порта да биде рамна чипови надвор од патот, така што тие не се спакувани или повторно да се намали, со едноставно инсталирање на доставени coolant млазницата завртка.Ова ќе помогне да се спречи оштетување на insert, алатка за себе, па дури и делот што се сече.Ако ова не е потребно во некоја апликација само заменете ја coolant завртка со веќе обезбедена солидна завртка и ова ќе ги оневозможи пред coolant порта и ја користи само coolant порта на врвот на insert.На телото на Џет-Крак здодевни се изградени со хром молибден легиран челик.Овој материјал карактеристики својства на висока затегнувачка цврстина и висок принос стрес.Овој материјал е термички обработено до 40-44 Rc и Electoless никел обложени, тоа ќе го спречи tools против ' рѓа обезбедување на долг алатка живот под тешки услови за работа. 1/8 NPT.Стил U - негативни 3 степен крајот сечење доведе агол за негативни триаголник TNMU 432 влошки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне