• Свеж
8 Парче Шминка Зеде Комплет: Eyelash Curler Алатка со Силиконски Рефил Влошки, Шминка Четка во Собата, Дуо Веѓа Четка, Eyelash Чешел, и 2 Пинцети

8 Парче Шминка Зеде Комплет: Eyelash Curler Алатка со Силиконски Рефил Влошки, Шминка Четка во Собата, Дуо

Buyers rating:
DEN 191.76

Од стока

MAKE UP ЧЕТКА во СОБАТА : Голема шминка четки и око lash curler, Фондацијата четка, Прав со четка.Се што ви треба за природен изглед шминка примена е во еден сет.ЧЕТКА во СОБАТА : Оваа четка поставите дојде не само во широк спектар на големини, но, исто така, различни материјали, наежвам форми, должина и густина, ги исполни сите ваши барања за дневна шминка апликација.На влакната од овие четки се добро направени од премиум синтетички влакна, супер меки и густа, без пролевање, без повреда на кожата, погодна за дури и чувствителна кожа.Меки, но цврст да се применуваат шминка.Еден од суштинско значење четка во собата ви дава беспрекорна шминка заврши.Овој класичен дизајн се справи со е мека и удобна да се одржи без лизгање.Овој сет е одличен за очи, руменило, фондација или удари со камшик.Тоа е одлично за патување, дом или салон употреба.Нашите Eyelash Curler е дизајниран за да ги собере било око форми и големини.Тоа може да ви помогне да се развие сите видови на eyelash криви.Направи твоите очи, поголеми повеќе физички и убава.Овој систем е направен за да се направи да се чувствувате толку добро како што изгледа.Како да се исчисти нашите шминка четки : 1. Се кандидира на влакната под топла вода. 2. Нанесете мала dap шампон на влакната додека светлина пенливата форми. 3. Исплакнете ја со четка под топла вода се додека не боја останува во четка. 4. Стојат четки на шалтер на воздухот-сува.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне